Bełżec

BEŁŻEC I po jarmarku

Kolejny, dziewiąty już Jarmark św. Wawrzyńca za nami. Jarmark Świętego Wawrzyńca odbył się 8 i 9 sierpnia 2015 roku. Przez oba dni panowała gorąca atmosfera – zarówno dzięki pogodzie jak i atrakcjom przygotowanym przez organizatora.
Pogoda dopisała i wszystkie punkty zaplanowanego programu zostały zrealizowane. Przez dwa dni na bełżeckiej scenie prezentowali się Dj Fokus, „No Name”, „Basta”, „Tex”, „Kapela Bełżecka”, „Ściana W”, „Czerwone Gitary” „Maraquja”, „Ewenement”, „Zbóje”, „Solaris”, TSRN – To się robi niebezpieczne”.
Jak na prawdziwy jarmark przystało nie zabrakło też stoisk z rękodziełem i tradycyjnymi potrawami. Były warsztaty biżuteryjne dla dzieci – prowadzone przez Agatę Piwko, malowanie buziek, porady kosmetyczne.
Można było spróbować swoich sił w „lepieniu garnków” pod czujnym okiem garncarza Mirosława Lipskiego.
Warto zwrócić uwagę również na fakt, że do Bełżca przyjechali przedstawiciele Huty Szkła ze Lwowa na Ukrainie, którzy na miejscu produkowali przepiękne ozdoby ze szkła.
Organizatorzy dziękuję za wszelką okazaną pomoc – przede wszystkim strażakom z jednostek OSP Bełżec I, Bełżec II, Żyłka, Brzeziny i Chyże.

jarmark_belzec_2
Pragniemy podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy, czyli naszym sponsorom a są nimi:
Zakład Produkcyjny NATURA z Bełżca
Firma rodzinna sklep spożywczy Groszek w Bełżcu Joanna Mańczak
Sklep Wielobranżowy „Ula” Monika Borkowska, Ryszard Lizon
Andrzej Leśny Firma Usługowo – Handlowa „Elektronix” – Bełżec
Anna Wolanin – pizzeria ANI MAX z Bełżca
Zofia i Krzysztof Malinowscy – sklep spożywczy w Bełżcu
(mat. GOK Bełżec)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *