Info

INFO Krajowa Grupa Spożywcza S.A. bezpośrednim dystrybutorem produktów Grupy Azoty S.A. i Anwil S.A.

Już od połowy tego roku polscy rolnicy mogą kupować nawozy bezpośrednio w Krajowej Grupie Spożywczej S.A. W ostatnich tygodniach dzięki przeprowadzonym negocjacjom Grupa zwiększyła swoje wolumeny i oferuje atrakcyjniejsze ceny dla rolników.

Zamówienia na nawozy można składać przez cały czas, aż do wyczerpania ilości kontraktowych. Należy zaznaczyć, że rolnicy, którzy chcą zaopatrzyć się w nawozy nie muszą współpracować
z Krajową Grupą Spożywczą S.A. Natomiast Plantatorzy, którzy współpracują z Grupą poza płatnością gotówkową mają dodatkową możliwość zakupu nawozów na kompensatę
w rozliczeniu za dostarczony surowiec.

Aby uzyskać informację o bieżących cenach nawozów należy skontaktować się bezpośrednio
z przedstawicielem, któregoś z dziewięciu punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych w sześciu województwach Polski. Ponadto Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w najbliższym czasie planuje zwiększyć ilości swoich punktów sprzedaży. 

Należy podkreślić, że zamówienia realizowane zarówno z Grupą Azoty jak i Anwil są wyłącznie całosamochodowe. W sytuacji, w której rolnik planuje zakupić mniejszą ilość nawozu, powinien zadzwonić lub udać się do najbliższego Punktu Sprzedaży Detalicznej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w celu uzyskania szczegółowej informacji o dostępności danego nawozu.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to największy państwowy producent żywności w Polsce
i jedyny podmiot o znaczeniu strategicznym dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Spółki Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to zakłady niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu segmentach i na różnych rynkach. Celem powstania podmiotu jest dywersyfikacja działalności, budowanie silnego holdingu spożywczego oraz wzmocnienie pozycji polskiego rolnictwa. Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. posiada kilkanaście spółek zależnych w segmentach: zbożowo-młynarskim, cukrowym, skrobi ziemniaczanej, owocowo-warzywnym, słodyczy, rolnym, nasiennym. Dzisiaj Grupa liczy blisko 5.000 pracowników, kilkadziesiąt zakładów produkcyjnych, z łącznym przychodem ponad 3,5 mld PLN.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w tegorocznej kampanii cukrowniczej oferuje najwyższą stawkę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16%, która wynosi 50 euro za tonę oraz 140 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *