EdukacjaKryniceKultura i Sztuka

KRYNICE Będą recytować Szymborską

Wisława Szymborska będzie bohaterką tegorocznej edycji Małego Krynickiego Konkursu Recytatorskiego.
Zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 23 października, a przesłuchania odbędą się na początku listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach w powiecie tomaszowskim.
Do rywalizacji scenicznej mogą przystąpić uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjaliści. Ich zadaniem jest przygotowanie wiersza noblistki, bądź własnego utworu, nawiązującego do twórczości Wisławy Szymborskiej.
Tematyka naszych konkursów jest różna. Bohaterami poprzednich edycji byli, na przykład ksiądz Jan Twardowski, ojciec Wacław Oszajca czy Szopen. W ubiegłym roku prezentacje odbywały się pod hasłem „Wolność nie jedno ma imię”, nawiązującym do 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Zwykle do rywalizacja zgłasza się do 30 recytatorów z Krynic i okolic, ale zachęcamy do udziału także uczniów z okolicznych gmin mówi dyrektor GOK w Krynicach – Joanna Jamroż.
Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 22-610 Krynice, albo za pośrednictwem poczty elektronicznej na: gok_krynice@poczta.onet.pl.
Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerami 609 773 449, 84 663 01 07 i 84 663 03 13.
mat. UG Krynice/fot. wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *