LUBYCZA KRÓLEWSKA Pijany, bez prawa jazdy i poszukiwany

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-latka, który od września był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy.

Codzienna służba policyjna ruchu drogowego ukierunkowana jest nie tylko na czuwanie nad bezpieczeństwem na drodze, ale również poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które celem uniknięcia zasądzonej kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają między innymi czy kontrolowane osoby nie są poszukiwane. Tak było i tym razem.

Wczoraj przed godziną 21:00 policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali pojazd marki BMW. Podczas badania na stan trzeźwości okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska ma blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostało mu zatrzymane za przekroczenie dozwolonej ilości punktów karnych. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że od września tego roku jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego za pobicie.

Poszukiwany został doprowadzony do komendy, skąd trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz najbliższe miesiące. 33-latek odpowie przed sądem z jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.