NARCIARSTWO Sukcesy Moniki Skinder

Hitem pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w sprintach techniką dowolną był złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski dla Moniki Skinder – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.

Trzeba dodać, że dla naszej zawodniczki był to czwarty z rzędu tytuł Mistrzyni Polski Seniorek. W ocenie trenera Waldemar Kołcuna, który był przy wszystkich startach o tytuł mistrzowski: był to najpewniej zdobyty tytuł, a Monika pokazała doświadczenie i pewność  swoich umiejętnościach. Praktycznie każdy bieg na poszczególnych etapach rywalizacji był pewny, mocny i zwycięski. Począwszy od kwalifikacji poprzez ćwierćfinały, półfinały i sam finał padły łupem Moniki. Brawo !!! To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata Juniorów, gdzie Monika będzie bronić tytułu Wicemistrzyni Świata. Film z finiszu można zobaczyć na FB.

https://www.facebook.com/Mulks-Grupa-Oskar-Tomasz%C3%B3w-Lubelski

https://www.facebook.com/LubelskiOZNarciarski/

W drugim dniu /02 lutego 2020 r./ Mistrzostw Polski Seniorów, Slawic Cup oraz Pucharu Grupy Azotów – NPRBN zawodów rankingowych Polskiego Związku Narciarskiego rozgrywano biegi ze  startu interwałowego stylem klasycznym na  dystansach. Do złotego medalu ze sprintów Monika Skinder  dokłada  srebrny medal w biegu na 10 km klasykiem. Jest to pierwszy medal Moniki wywalczony na dystansach podczas Mistrzostw Polski Seniorek. Tym samy potwierdza ona, że do znanych umiejętności sprinterskich poprzez okres  przygotowawczy dołożyła niezłą wytrzymałość co pozwala jej walczyć na dystansach. Szkoda, że przechorowała środkową część  sezonu, bo na pewno można byłoby liczyć na  więcej. Do Mistrzostw Świata Juniorów  zostało 3 tygodnie i mamy nadzieję, że  przypadłości zdrowotne  nie staną na drodze w obronie wywalczonego w Lahti tytułu Wicemistrzyni Świata. Jest dobrze, ale na pewno może być jeszcze lepiej.      

 W drugim dniu zawodów o Puchar Grupy Azoty w kategorii młodzik tak jak dzień wcześniej wygrywa Szymon Bełz, a najmłodszej kategorii chłopców  złoto dla MULKS GRUPY OSCAR Tomaszów Lubelski wywalcza w bardzo ładnym stylu Antoni Żółkiewski /rok młodszy w kategorii/. Wysokie miejsca w pierwszych dziesiątkach w poszczególnych kategoriach notują : w juniorach Dawid Ciećko 7 miejsce, Kamil Ożarowski 8 miejsce, Emil Pleskacz 10 miejsce, w młodzieżowcach Tomasz Krawczyk – 8 miejsce, w  juniorach młodszych Bartosz Cielniak 4 miejsce, Michał Gumieniak 7 miejsce, Jakub Ferenc 10 miejsce, w młodzikach Emil Koper 5 miejsce, 6 miejsce Bartosz Kita, 7 miejsce Maciej Dubas, w kategorii dziewczynek 5 miejsce Julia Danielkiewicz /dwa lat młodsza w kategorii/ , 8 miejsce  Weronika Łysko, w kategorii chłopców 6 miejsce Michał Nizio.

mat. prasowy/fot. LOZN/Polski Związek Narciarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.