TOMASZÓW Nielegalne automaty do gier na prywatnej posesji

  • 9 automatów służących do urządzania nielegalnych gier hazardowych zajęli funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG).
  • Wspólne kontrole prowadzone były w Tomaszowie Lubelskim oraz w Hrubieszowie.
  • W Tomaszowie Lubelskim funkcjonariusze KAS i NOSG zatrzymali też osobę poszukiwaną przez policję.

Wspólne działania kontrolne miały na celu zwalczanie nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa oraz Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem skontrolowali m.in. prywatną posesję w Tomaszowie Lubelskim. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że dochodzi tam do czerpania nieopodatkowanych korzyści majątkowych z udostępniania urządzeń do gier hazardowych. Podejrzenia potwierdziły się. Funkcjonariusze KAS i SG zabezpieczyli 4 automaty, które służyły do nielegalnej rozrywki. Przy okazji okazało się, że na posesji przebywa mężczyzna poszukiwany przez policję. Po wykonaniu czynności związanych z zabezpieczeniem automatów hazardowych, mężczyznę przekazano do dyspozycji funkcjonariuszy policji z Tomaszowa Lubelskiego.

Automaty trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej. Dalsze czynności w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych będzie prowadziła komórka dochodzeniowo-śledcza KAS.

Z kolei kontrola przeprowadzona w jednym z lokali w Hrubieszowie zakończyła się ujawnieniem 5 nielegalnych urządzeń hazardowych oraz woreczka z marihuaną. W działaniach brali udział funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa i Lublina oraz funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie. Przeprowadzone gry kontrolne potwierdziły hazardowy charakter zabezpieczonych przez nich automatów. W lokalu funkcjonariusze zatrzymali też mężczyznę, który był odpowiedzialny za udostępnianie urządzeń hazardowych  potencjalnym graczom.

Dodatkowo, w trakcie przeszukania pomieszczeń przy użyciu psa służbowego szkolonego wykrywania narkotyków, funkcjonariusze ujawnili woreczek z marihuaną.

Właścicielowi lokalu za prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych bez koncesji grozi kara w wysokości 500 000 zł. Odpowie on również z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna wraz z zabezpieczonym suszem roślinnym został przekazany funkcjonariuszom policji w Hrubieszowie. Automaty do gier hazardowych trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej w Zamościu.

Michał Deruś/Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.