SPORT

PODHORCE Na biegu ogólnopolskim z sukcesem

W dniach 8-11 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Festiwal Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego „Narodowy Bieg 100 – lecia”, w którym udział wzięli uczniowie ZSP z Podhorzec
Zawodnicy pobiegli w festiwalu odnosząc duży sukces. Podhorce, jako jedna z najmniejszych szkół zrobiła ogromne wrażenie na innych uczestnikach i organizatorach.
Uczennica I klasy gimnazjum z Podhorzec Kinga Gęborys wywalczyła III miejsce na podium w głównym biegu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki „Mili Niepodległości” (1918 m).
Impreza stanowiła preludium do sportowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tak ważnym wydarzeniu sportowo-patriotycznym, wzięło udział 300 uczniów z 20 gimnazjów z niemalże wszystkich województw, biorących udział w trzydniowym Festiwalu Biegowym pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Festiwal ukierunkowany był przede wszystkim na edukację poprzez sport, uczniowie zapoznali się nie tylko z miejscami związanymi z Marszałkiem, ale także mieli okazję startu w tychże miejscach, jak np. na stadionie i w hali Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego.
W ocenie opiekuna drużyny Witolda Pitury, wszyscy reprezentanci szkoły wypadli bardzo dobrze na tle dużych szkół z miast wojewódzkich liczących po kilkaset uczniów.
Szkołę reprezentowali: (Kinga Gęborys, Justyna Leżak, Sylwia Semczyszyn, Karol Lepionka, Jakub Garbula, Michał Gardyjas, Marcin Tabaczyk).
Redakcj@/fot. archiwum uczestników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *