PODHORCE/TYPIN Warsztaty kulinarne dla dzieci

Z początkiem marca Gminny Ośrodek Kultury w Podhorcach rozpoczął realizację najnowszego swojego projektu pt. „Gotuj i Ty!” – Cykl warsztatów kulinarnych dla dzieci. Projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU, skierowany jest do 20 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Podhorcach i Typinie.
Program zakłada realizację 26 godzin nauki, dobrej zabawy oraz obcowania ze smakiem. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci nauczą się krok po kroku przygotowywać proste dania, sałatki i surówki, przekąski oraz słodkości. Warsztaty prowadzone będę przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy Tomaszów Lubelski, które w przyjemny sposób zapoznają dzieci z wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat gotowania. Dzięki spotkaniom ze specjalistami, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, dekorowania stołu i zapoznają się z zasadami dobrych manier. Nowe umiejętności wykorzystane zostaną przez nich przy organizacji kończącego projekt przyjęcia.
Projekt realizowany będzie w siedzibie GOK w Podhorcach w okresie od marca do końca czerwca. Osobą koordynującą przedsięwzięcie jest Katarzyna Borowiec-Bender.
mat. GOK Podhorce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.