GRANICANa sygnaleSPORT

Pogranicznicy grali w siatkówkę

W sobotę 7 maja 2016 roku, w obiekcie hali sportowej Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały VII Mistrzostwa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego NSZZ FSG w Chełmie.

W tym dniu Tomaszów Lubelski pełnił rolę „stolicy polskiej siatkówki” w wydaniu młodzieżowym, w mieście równolegle rozgrywane były Mistrzostwa Polski Kadetek w Piłce Siatkowej, tak więc mistrzostwa strażników granicznych, były doskonałym uzupełnieniem tego siatkarskiego święta.

Tegoroczne Mistrzostwa rozpoczęto minutą ciszy wspominając kolegów i osoby sprzyjające organizacji corocznych mistrzostw, którzy odeszli w 2015 i 2016 roku: kol. Andrzeja Stańca, dr Janusza Frykowskiego oraz Mariusza Kurpisza.

W mistrzostwach udział wzięło trzynaście drużyn reprezentujących Placówki Straży Granicznej Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, z: Hrebennego, Lubyczy Królewskiej, Chłopiatyna, Dołhobyczowa, Kryłowa, Skryhiczyna, Dorohuska, Włodawy, Dołhobrodów, Sławatycz, Terespola, Białej Podlaskiej oraz Lublina.

W pierwszej części zmagań zespoły zostały podzielone na trzy grupy z których po dwie drużyny awansowały do kolejnej fazy rozgrywek, gdzie rozlosowano spośród nich kolejne dwie grupy turniejowe.

Zwycięscy grup zagrali o pierwsze miejsce w turnieju: PSG w Dołhobyczowie – PSG w Chłopiatynie. Drużyny, które zajęły drugie miejsca zagrały o trzecie miejsce w turnieju: PSG w Dorohusku – PSG w Hrebennem, natomiast drużyny zajmujące trzecie miejsca w grupach zagrały mecz o piąte miejsce: PSG w Lubyczy Królewskiej – PSG w Sławatyczach.

Ostatecznie, zwycięstwo odnieśli i tym samym Mistrzem NOSG 2016 zostali siatkarze z PSG w Dołhobyczowie. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa PSG w Chłopiatynie, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze reprezentujący Placówkę SG z Dorohuska.

Końcowa klasyfikacja VI Mistrzostw NOSG w Piłce Siatkowej (czołowa szóstka):

PSG w Dołhobyczowie
PSG w Chłopiatynie
PSG w Dorohusku
PSG w Hrbennem
PSG w Sławatyczach
PSG w Lubyczy Królewskiej

Pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane i wyróżnione za udział w turnieju.
Poza nagrodami zespołowymi, przyznano także wyróżnienia indywidualne ufundowane przez przedstawicieli władz samorządowych powiatu tomaszowskiego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych:

Najlepszy zawodnik (MVP Turnieju):¬ Michał Steciuk (PSG w Dołhobyczowie)

Najlepszy rozgrywający:¬ Karolina Brus (PSG w Sławatyczach)
Najlepszy atakujący:¬ Tomasz Wojnar (PSG w Chłopiatynie)
Najlepszy przyjmujący- Andrzej Popko (PSG w Dorohusku)
Najlepszy zagrywający- Łukasz Będziejewski (PSG w Lubyczy Królewskiej)
Najlepszy blokujący- Tomasz Zięzio (PSG w Hrebennem)
Najlepiej punktujący- Arkadiusz Suchocki (PSG w Dorohusku)
Nagroda Fair Play- Janusz Wólczyński (PSG we Włodawie)

Sędzią głównym zawodów był kol. Krzysztof Majdański, a pomagali mu Grzegorz Charachajczuk, Grzegorz Barczuk oraz Wojciech Kawka. Medyczną opiekę sprawował zaś Marcin Kwiatkowski.

Miłym uzupełnieniem tegorocznych VII Mistrzostw NOSG w Piłce Siatkowej, było przekazanie przez organizatorów na ręce kol. Lecha Skibickiego, koszulki z podpisami zawodników obecnego Mistrza Polski w siatkówce, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z przeznaczeniem na charytatywną licytację.

Turniej został zorganizowany przez Organizacje Terenowe NSZZ FSG w Lubyczy Królewskiej i Dołhobyczowie oraz Zarząd Oddziałowy przy NOSG w Chełmie.
Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki wsparciu: Starosty Tomaszowskiego, Burmistrza Lubyczy Królewskiej, Wójta Gminy w Ulhówku, Bełżcu, Krynicach oraz Suścu, Tomaszowie Lubelskim. Serdecznością i pomocą służyli jak zawsze: Leszek Bober-Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, JS „Strzelec”2019 z Tomaszowa Lubelskiego oraz Ośrodek „Roztoczanka” z Suśca. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju należą się serdeczne podziękowania.

Tekst: http://lubiehrubie.pl/

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie Państwo pod linkiem: http://lubiehrubie.pl/sport/dolhobyczow-zwycieza-chlopiatyn-drugi-vii-mistrzostwa-nadbuzanskiego-oddzialu-strazy-granicznej-w-pilce-siatkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *