Na sygnaleNewsTelatynTomaszów LubelskiUlhówekŁaszczów

POWIAT Pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w miniony weekend

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu tomaszowskiego policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich jechało rowerami, jeden samochodem osobowym i kolejny motorowerem. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni kierujący Volkswagenem, zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

Tylko w miniony weekend policjanci drogówki oraz funkcjonariusze z posterunku w Łaszczowie i Ulhówku zatrzymali łącznie pięciu nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek przed godziną 15 w Tomaszowie Lubelskim na ulicy 29-go Listopada. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Susiec kierującego Volkswagenem, który wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna już teraz stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tego samego dnia o godzinie 18 w Nowosiołkach, policjanci z posterunku w Łaszczowie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jak się okazało, 30-latek z gminy Telatyn w organizmie miał 2 promile alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

W sobotę o godzinie 16 w miejscowości Górno, policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę. 51-latek z gminy Tomaszów Lubelski wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

W niedzielę po godzinie 12 w miejscowości Rogóźno, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który jechał bez kasku ochronnego. Jak się okazało, Peugeot którym jechał był niedopuszczony do ruchu a 55-letni kierujący, mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, w organizmie miał 0,60 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 19 w Ulhówku, policjanci miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli rowerzystę. 27-latek z gminy Telatyn wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat w wysokości 2500 zł.

W tych przypadkach na szczęście udało się w porę uniknąć tragedii na drodze. Jednak przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *