EdukacjaTomaszów Lubelski

TOMASZÓW/ŁABUŃKI Pola Nadziei

Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim, w tym roku po raz pierwszy, uczestniczyło w uroczystej inauguracji kampanii hospicyjnej Pola Nadziei 2022/2023.

Pola Nadziei to kampania, która ma dwa główne cele: propagowanie idei hospicyjnych, a także zbiórkę funduszy na rzecz nieuleczalnie chorych pacjentów przebywających na oddziale oraz korzystających z opieki hospicjum domowego. Plan na rok 2022/2023 pod znakiem Pól Nadziei to: „pozyskać środki na opiekę naszych pacjentów, zbudować grupę zaangażowanych wolontariuszy, zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie istoty działania placówek takich jak hospicjum, szerzyć ideę dobra w społeczeństwie”.

Nasze przedszkole przyjęło zaproszenie do współpracy i aktywnego uczestnictwa w tegorocznej kampanii Pola Nadziei 2022/2023. Kampania otwarta! Pierwszy krok wykonany!

Delegacja dzieci z naszego przedszkola, przy pięknej słonecznej aurze wraz z wieloma uczestnikami tegorocznej kampanii Pola Nadziei, posadziła cebulki żonkili przed budynkiem Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Dla naszych przedszkolaków było to ogromnym i niecodziennym przeżyciem, którym następnego dnia podzielili się ze swoimi rówieśnikami. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za poświęcony czas i aktywny udział w uroczystości.

Aneta Zaśko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *