SPORTSusiec

SUSIEC Samorząd przyjazny sportowcom

Zawodnicy reprezentujący Gminę Susiec w siatkarskiej lidze „35 +” wreszcie mogą grać w jednolitych strojach, które zostały zakupione dzięki uprzejmości wójta gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego.
Liga siatkarska „35 +” rozgrywana jest od kilku sezonów. Uczestniczą w niej zespoły siatkarskie z powiatu tomaszowskiego oraz hrubieszowskiego.
susiec_siatka_3
Warunkiem uczestnictwa w lidze jest ukończenie przez zawodnika 35 lat w momencie utworzenia ligi czyli 2010 roku. Najstarszym zawodnikiem ligi z gminy Susiec jest emerytowany nauczyciel oraz samorządowiec Tadeusz Głaz rocznik 1941.
Mecze w danej edycji ligi rozgrywane są pomiędzy poszczególnymi drużynami dwukrotnie (u siebie i na wyjeździe).
Na zakończenie każdego sezonu rozgrywany jest finał, w którym uczestniczą cztery drużyny z największą liczbą punktów. W lidze biorą udział drużyny z Suśca, Bełżca, Lubyczy Królewskiej, Telatyna, Mircza, Przewodowa oraz Dołhobyczowa. Jest to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego przez seniorów.
Dziękujemy, również Dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Suścu Januszowie Kiecanie za nieodpłatne użyczenie hali sportowej na nasze potrzeby.

susiec_siatka_2
Mariusz Fanfara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *