Susiec

SUSIEC Zagrali … z potrzeby serca….

10 stycznia 2016 roku po raz kolejny Wielka Orkiestra zagrała również w Gminie Susiec, wsparta przez wolontariuszy z 10.DH „Traperski Krąg” z Suśca oraz 29.DH „Bursztynowy szlak” z Majdanu Sopockiego, ale nie tylko.
Do akcji przystąpiła również 19.Drużyna Harcerska „Modrzewie” im. 12.Pułku Ułanów Podolskich z Telatyna. Z susieckiej „dziesiątki” kwestowało 15 wolontariuszy, z 29.DH 6 wolontariuszy i „dziewiętnastki” 6 wolontariuszy.
Najczęściej kwestowano na ulicach tych dwóch gmin oraz w sklepach. Przy dobrej woli mieszkańców obydwu gmin i otwartych sercach na takie akcje wolontariuszom udało się zebrać ponad 7 500 złotych. Pomimo wielu kontrowersji na temat WOŚP, do której nikt nikogo nie zmusza, nasi darczyńcy wrzucali tyle do puszek kwestujących harcerzy, ile uważali za słuszne, za co z całego serca im dziękujemy! Z roku na rok do puszek zbieramy więcej. Susiecka „dziesiątka” zebrała 3 898,56, 29,DH z Majdanu Sopockiego 1 248,88, „dziewiętnastka” z Telatyna 2 435, 88 zł. Do akcji włączają się również już od kilku lat nasi regionalni sportowcy, którzy rozgrywają tego dnia turniej w piłkę siatkową. Zwycięska drużyna otrzymuje Puchar Owsiaka.
Podsumowanie finału nastąpiło w GOK, które zaczęło się od części artystycznej przygotowanej przez szkoły z Grabowicy i Łuszczacza, wokalnie imprezę uświetniały solistki z susieckiej „dziesiątki”.
W podsumowaniu uczestniczyły również władze samorządowe, mieszkańcy gminy oraz rodzice. Wójt Zbigniew Naklicki, sekretarz Tadeusz Suski oraz dyrektor GOK Joanna Kowalczuk ( szef sztabu) wręczyli wolontariuszom podziękowania za udział w akcji a sportowcom nagrody za uzyskane miejsca. Część artystyczną zakończył występ miejscowego młodzieżowego zespołu rockowego, który wzbudził wiele emocji wykonaniem swych utworów. Godzina 20.00 była tą chwilą, gdzie uczestnicy imprezy tłumnie zgromadzili się przed GOK, by popatrzeć na kolorowe światełko puszczane do nieba, z którym unosiły się nasze marzenia oraz satysfakcja z wykonanego zadania. że uczyniliśmy coś dla innych. Dziękuję jednocześnie drużynowym pwd.Katarzynie Koper i pwd.Henrykowi Szarudze za udział i opiekę nad harcerzami podczas 24.Finału WOŚP.
Czuwaj!


phm.Anna Rojek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *