Na sygnaleTomaszów Lubelski

Tomaszów Obywatelskie zatrzymanie w centrum

Wczoraj koło godziny 16:50 do dyżurnego zadzwonił mieszkaniec gm. Tomaszów, który poinformował go, że zatrzymał kierowcę vw od którego czuć wyraźnie alkohol. Zdarzenie miało miejsce w centrum Tomaszowa przy „Galerii Rynek” na ulicy Traugutta. Po przybyciu na miejsce policjantów drogówki okazało się, że kierujący 69-latek mieszkaniec Tomaszowa miał ponad 1 promil w wydychanym powietrzu. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca gm. Tomaszów tym razem nie doszło do tragedii.

Wczoraj koło godziny 16:50 do dyżurnego KPP zadzwonił mieszkaniec gm. Tomaszów, który poinformował go, że zatrzymał kierowcę vw od którego czuć wyraźnie alkohol. Zdarzenie miało miejsce w centrum Tomaszowa przy „Galerii Rynek” na ulicy Traugutta. Jak później relacjonował zgłaszający policjantom, stojąc przy parkingu zauważył jak kierujący vw próbował zaparkować trzy razy swój samochód na parkingu i za każdym razem zaczepiał zderzakiem o inny pojazd. Sposób parkowania zaniepokoił mężczyznę, który podszedł do kierującego otworzył drzwi i wyjął mu kluczyki ze stacyjki po czym zawiadomił policję. Po przybyciu na miejsce policjantów drogówki okazało się, że kierujący 69-latek mieszkaniec Tomaszowa miał ponad 1 promil w wydychanym powietrzu. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca gm. Tomaszów tym razem nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *