Na sygnaleNewsTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Policjanci zranieni nożem

AKTUALIZACJA 09.09.2022

Napastnik trafił do szpitala, gdzie przebywa w asyście policjantów. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze z obrażeniami rak i nóg.  Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mundurowych wczoraj po opatrzeniu ran został wypisany ze szpitala. Drugi z policjantów został przetransportowany do lubelskiego szpitala ze względu na poważną ranę ręki.

Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza wykonywała czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Napastnikiem okazał się 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewdzkiego Policji w Lublinie. W Tomaszowie Lubelskim miała miejsce interwencja z użyciem broni palnej.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30 w Tomaszowie Lubelskim przy ul Kościuszki. Policjanci pojawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem dot. leżącego przy chodniku mężczyzny. Podczas przeprowadzonej interwencji mającej na celu udzielenie leżącemu pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów. Obaj funkcjonariusze zostali zranieni nożem, Posiadają obrażenia nóg oraz rąk. Jeden z funkcjonariuszy broniąc się użył broni palnej i ranił w nogę napastnika. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W tej chwili przebywa w szpitalu. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu wykonywane są czynności pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie tożsamości napastnika. Może odpowiadać za usiłowanie zabójstwa za co grozi dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *