EdukacjaKultura i SztukaTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Premiera „Podaj Łapkę Misiu” u Hałabały

W środę 30 września 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 5 im. Krasnala Hałabały odbyło się spotkanie z tomaszowianinem Krystianem Głuszko – autorem wierszy, książek dla dorosłych a także dla dzieci.
Autor odwiedził przedszkole w ramach realizowanego Planu Rozwoju Przedszkola, którego głównym tematem jest „Książka nasz przyjaciel, który uczy, bawi i wychowuje”.
U „Hałabały” Krystian Głuszko promował swoje najnowsze dzieło adresowane do najmłodszych czytelników. To pierwsza tego typu książka napisana przez autora.
„Podaj łapkę misiu” powstała niezwykle szybko, autor dostał specjalne zlecenie, które zrealizował błyskawicznie. – Tak naprawdę tę książeczkę pisałem kilka wieczorów – opowiada Krystian Głuszko.
Książeczka opowiada historię pewnego puchatego misia o imieniu Kostek, który uwielbia samotność, jest smutny, małomówny i boi się chodzić do doktora. Bajka ma podłoże edukacyjne.
Odmienność misia jest tutaj nieprzypadkowa. Dlaczego? Warto zapoznać się z lekturą, która opływa morałem, uczy tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.
Książeczka miała swoją premierę 25 września 2015 roku, a spotkanie u Hałabały było pierwszym zorganizowanym w Tomaszowie Lubelskim tuż po ogólnopolskiej premierze.
Spotkania w przedszkolach mają swoją specyfikę. Dzieci są ciekawe, zadają mnóstwo pytań, zaskakują. Podobnie było u „Hałabały”.
Oprócz wielu pytań jakie autorowi zadawały przedszkolaki, z ochotą recytowały wiersze a także śpiewały. Dzieci 5-letnie przygotowały książeczkę pt. „Mój przyjaciel miś”, w której znalazły się prace plastyczne ukazujące misia.
Krystian Głuszko otrzymał dyplom z podziękowaniami, a sam dla przedszkola wręczył egzemplarz książki z autografem i dedykacją. Wpisał się także do Kroniki Przedszkolnej.
Spotkanie w przedszkolu przygotowały: Maria Majak-Rebizant – dyrektor placówki, nauczycielki Anna Kłoda i Anna Swacha, Magdalena Malec-Tereszczuk – przewodnicząca Rady Rodziców.
O AUTORZE
Głuszko specjalizuje się w pisaniu poezji, poczynił także kilka książek dla dorosłych („Spectrum”, „Zza szyby spectrum”, „Szukaj mnie wśród szaleńców”). Sam mówi o sobie, że pisanie jest jego misją. I trzeba to przyznać, iż sprawdza się w tym doskonale.
Pomimo tego, że Krystian Głuszko od lat choruje na Zespół Aspergera pokazuje, że z chorobą można żyć i funkcjonować całkiem normalnie. Ma żonę Ewę i 1,5 roczną córeczkę Gosię.
NAJNOWSZA KSIĄŻKA: „Podaj łapkę misiu”, autor: Krystian Głuszko, ilustracje, opracowanie graficzne: Beata Kulesza-Damaziak, studio Karandasz, format 235 x 165 mm, ilość stron 48, oprawa twarda, Wydawnictwo Alegoria, cena rynkowa to 24,90 zł.
Książeczkę można zamawiać u autora oraz w księgarniach internetowych.
[print_gllr id=827]

MagMa/fot. TPI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *