TOMASZÓW Sukcesy New Wave Two

Międzynarodowy Dzień Tańca w Tomaszowie Lubelskim obchodzony był w sposób szczególny.

W niedzielę, 13 maja 2018 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbyła się aukcja przedmiotów podarowanych przez darczyńców (m. in. przez p. Romana Raka, burmistrza Wojciecha Żukowskiego, a także artystów z Ukrainy oraz Tomaszowskiego Domu Kultury), z której całkowity dochód został przeznaczony na cele charytatywne.

Oprócz licytacji na tomaszowskiej scenie zaprezentowały się zespoły taneczne z Tomaszowa, Narola oraz ukraiński duet z opery lwowskiej. New Wave Two reprezentowała grupa juniorów, która wykonała kilkuminutowy układ (duet, solo, mini formacja). Mimo, że na scenie wystąpiła tylko jedna grupa, występ można zaliczyć do udanych, czemu wyraz dała zgromadzona na widowni publiczność.

Tak wysoki poziom tancerzy nie byłby możliwy, gdyby nie wielkie zaangażowanie w treningi na zajęciach pod czujnym okiem instruktora – Norberta Kowalczuka. Jego pasja i miłość do tańca hip hop zaszczepiana młodym tancerzom już od kilku lat przynosi wymierne efekty w postaci pucharów, medali i wyróżnień na turniejach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym.

Rok 2018 zaczął się dla New Wave Two podobnie. Grupa swój sezon taneczny rozpoczęła 24 marca od wyjazdu do Krasnegostawu na IX Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance”. Rywalizując z 35 zespołami z całego województwa formacja zdobyła tytuł laureata.

Kolejnym konkursem, w którym wystartowała grupa był V Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje”. Odbył się 13 kwietnia w Biłgoraju. Tam również dziecięca formacja zaprezentowała się w świetnym stylu, otrzymując nagrodę za dynamikę w tańcu.
Kolejnego dnia (14 kwietnia 2018 r.) zespół reprezentował Tomaszów Lubelski na XV Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łosicach. Rywalizując z wieloma zespołami z całej Polski, a nawet z Ukrainy, tancerze pokazali na co ich stać. Weronika Grzelak przeszła wszystkie eliminacje dostając się tym samym do finału w kategorii solo hip hop dzieci. Mini formacja dziecięca wytańczyła II miejsce, a mini formacja juniorska i formacja dzieci zajęły miejsce IV.

Nie inaczej było podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego w Parku Miejskim 3 maja. Na scenie zaprezentowała się grupa przedszkolaków, dzieci oraz juniorów, które wykonały swoje najnowsze układy taneczne tańcząc solówki, duety, mini formacje i formacje.
Wszyscy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Mimo iż były to tylko gościnne pokazy, wszyscy uczestniczy starali się włożyć maksimum swoich możliwości by jak najlepiej zaprezentować się zgromadzonej publiczności.

Ostatnimi sukcesami, którymi może pochwalić się New Wave Two, są te z Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczony Stary Zamość 2018”. Oto wyniki:

Kategoria solo hip hop dzieci dziewczęta:
I miejsce – Weronika Grzelak

II miejsce – Katarzyna Teterycz

VI miejsce – Amelia Ozdoba

Kategoria solo hip hop dzieci chłopcy:

I miejsce – Karol Krzyszycha

II miejsce – Patryk Kietel

Kategoria solo hip hop juniorzy dziewczęta:

I miejsce – Iza Pretko

VI miejsce – Amelia Ożga

Kategoria solo hip hop seniorzy:

I miejsce – Albert Kordun

III miejsce – Klaudia Jankowska

Kategoria duety hip hop dzieci:

II miejsce – Sandra Kamińska i Paulina Nędzyńska

III miejsce – Katarzyna Teterycz i Izabela Góra

Kategoria duety hip hop juniorzy:

VI miejsce – Weronika Maciesza i Amelia Ożga

Kategoria mini formacje hip hop dzieci – I miejsce
Kategoria mini formacje hip hop juniorzy – II miejsce
Kategoria formacje hip hop maluchy – I miejsce
Kategoria formacje hip hop dzieci – I miejsce

Poniżej link do filmu podsumowującego występy na jednym z tegorocznych turniejów:

New Wave Two w Starym Zamościu

CM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.