TOMASZÓW/SUSIEC Nieustąpienie pierwszeństwa powodem wypadków

W piątek rano doszło do dwóch wypadków w powiecie tomaszowskim. Na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Sikorskiego w Tomaszowie Lub. obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Tłumaczył policjantom, że nie zauważył znaku „stop”. Godzinę później w Suścu doszło do podobnej sytuacji. Kierującym w obu przypadkach zostało zatrzymane prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia.

O godzinie 8:10 w Tomaszowie Lubelskim na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego zderzyły się dwa samochody. 33 letni ob. Ukrainy jadąc samochodem marki VW wjechał w bok renault, którym kierował 61-letni mężczyzna. 33-latek tłumaczył policjantom, że nie zauważył znaku stop. Dodał, że według niego renault jechał za szybko, dlatego jego zdaniem doszło do zderzenia. Starszy z mężczyzn został przewieziony do szpitala gdzie został na obserwacji.

Godzinę później doszło do podobnego zdarzenia w Suścu. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Prawidłowo jadącego 61-letniego mieszkańca gm. Susiec, zabrała karetka pogotowia do szpitala. Gdzie po przebadaniu przez lekarza został zwolniony do domu.

Kierującym w obu przypadkach zostało zatrzymane prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczestniczy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów ze względu na ich uszkodzenia.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.