TOMASZÓW Wizyta delegacji z Ukrainy

II wizyta delegacji z Ukrainy w ramach projektu „Tomaszów Lubelski – sukces polskiej transformacji ustrojowej”.

W ramach realizacji projektu „Tomaszów Lubelski – sukces polskiej transformacji ustrojowej” dofinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dniach 5 września 8 września 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim przebywała kolejna delegacja samorządów miast na Ukrainie z Krzemieńca i z Wisznewe.

Przedstawiciele miast na Ukrainie uczestniczyli w wizytach studyjnych oraz w cyklu wykładów i prezentacji dotyczących Tomaszowa Lubelskiego, jako przykładu polskiej transformacji ustrojowej, kształtowania się samorządu na przestrzeni lat. Uczestnikom projektu zostały zaprezentowane: sposoby finansowania samorządów na przykładzie Miasta Tomaszów Lubelski, transformacje systemu oświaty, realizacje miejskich inwestycji, działalność Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Tomaszowie Lubelskim, przykłady gospodarki energetycznej w Tomaszowie Lubelskim i okolicach oraz realizacje projektów obywatelskich Budżetu Obywatelskiego Miasta Tomaszowa Lubelskiego. Ponadto delegaci zwiedzili miasto oraz miejskie obiekty, m.in.: Zakład Oczyszczania Miasta, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, Szkołę Podstawową nr 2 oraz Park Miejski.

W kolejnych wizytach studyjnych do Tomaszowa Lubelskiego przyjadą przedstawiciele miast na Ukrainie: Rawa Ruska, Kaniów, Kiwerce, Irpiń, Bojarka, Fastów, Olewsk.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017.

mat. UM w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.