TYPIN Nagrodzeni po raz siódmy

W organizowanym od ponad 50 lat konkursie bank co roku nagradza setki szkół oraz nauczycieli zaangażowanych w edukację dzieci realizowaną w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności.

Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie przez uczniów kompetencji niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy musieli przygotować elektroniczną prezentację dokumentującą całoroczne działania związane m.in. z edukacją ekonomiczną, ekologiczną, prowadzeniem bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, organizacją akcji charytatywnych, kiermaszy, zbiórek surowców wtórnych.

Rywalizacja przebiega w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym. W tegorocznej edycji Szkolna Kasa Oszczędności  w Szkole Podstawowej w Typinie już po raz siódmy otrzymała nagrodę, tym razem  II stopnia ( w etapie regionalnym) w wysokości 2 tys.

Szkolna Kasa Oszczędności w Szkole Podstawowej w Typinie działa od 2014 roku. Cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i rodzicówJ Do tej organizacji należy 100 % uczniów. Każdego roku za otrzymaną nagrodę zastają zakupione pomoce do szkoły.

Opiekun SKO/Alina Omelczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.