WOŻUCZYN CUKROWNIA Gminne święto sportu. Siemnice górą!

Aktywne spędzanie wolnego czasu wpływa na poprawę samopoczucia oraz wzmacnianie kondycji fizycznej. Wiedzą o tym sportowcy biorący udział w Gminnym Święcie Sportu.
26 czerwca 2016 roku był niezwykle upalnym dniem, jednak sportowcy z gminy Rachanie z entuzjazmem przybyli na stadion sportowy w Wożuczynie Cukrowni, gdzie odbyły się zawody. Do rozgrywek stanęło wyjątkowo dużo drużyn – 11 reprezentacji kolejnych sołectw. Organizatorem był wójt gminy, GOK i Gminna Rada Zrzeszenia LZS w Rachaniach. Sędzią głównym zawodów sportowych był Bogusław Piłat. Duży wkład w organizację święta wnieśli też nauczyciele WF z terenu gminy, którzy mimo wakacyjnego już czasu, poświęcili to niedzielne popołudnie, aby cała impreza przebiegła sprawnie i profesjonalnie: Aneta i Marek Żółcińscy, Piotr Mroczka, Ireneusz Baran. Zaangażowali się także społeczni działacze: Radosław Miedziak, Mateusz Tarański, Adrian Pachla, Katarzyna Klimczuk, Sebastian Piłat, Andrzej Wybranowski i Kamil Piluś.
W ramach święta sportu przeprowadzono szereg imprez rekreacyjno-sportowych. O tytuł najbardziej usportowionej miejscowości rywalizowało 11 miejscowości z terenu gminy.
Po przeprowadzeniu regulaminowych konkurencji w klasyfikacji końcowej zwyciężyła reprezentacja Siemnic (285 pkt.) zajmując I miejsce, II – Józefówka (197 pkt.) , III Werechanie (149 pkt.), Zwiartówek (99 pkt.), Wożuczyn Cukr. (72 pkt.), Rachanie (62 pkt.), Siemierz (48 pkt.), Wożuczyn (48 pkt.), Michalów (32 pkt.), Grodysławice (24 pkt.), Pawłówka (5 pkt.).
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji sportowych otrzymali medale i puchary, a najlepsze reprezentacje – nagrody finansowe ufundowane przez wójta gminy pana Romana Miedziaka.
Dodatkowymi atrakcjami były konkursy z nagrodami, prowadzone przez pracowników Urzędu Gminy w Rachaniach oraz Klub Młodych Animatorów działający przy Stowarzyszeniu „Lepsza Przyszłość” w Rachaniach. Warto dodać, że obecność młodych wolontariuszek na imprezach plenerowych organizowanych na terenie naszej gminy, staje się rozpoznawalną i oczekiwaną formą spędzania czasu zwłaszcza przez najmłodszych.
Strażacy z Wożuczyna dla ochłody zapewnili basen z wodą, a GS w Rachaniach stoisko gastronomiczne z lodami i napojami chłodzącymi. Chociaż zawody kończyły się w strugach deszczu, wszyscy w dobrych nastrojach opuszczali stadion i zadeklarowali chęć udziału w powiatowych zawodach sportowych.
Organizacja, zaangażowanie mieszkańców i sportowy duch rywalizacji pokazują, że tradycje LZS-ów, obudzone już blisko dekadę temu, wciąż trwają, a sportowcy pochodzący z naszej gminy na pewno wykażą się podczas rozgrywek powiatowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich, czego im oczywiście życzymy.


Stanisław Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.