SPORT

WROTKARSTWO Sukcesy w Wilanowie

W dniach 10-11 października 2015 roku w Warszawie odbyły się II Międzynarodowe Halowe Zawody we Wrotkarstwie Szybkim o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów. Zawodnicy TUKS Roztocze wywalczyli 16 medali w tym 13 w biegach indywidualnych.
Do Wilanowskiej hali przyjechali ścigać się zawodnicy z Białorusi, Słowacji i reprezentacje klubów z Polski takich jak: Warszawa, Kraków, Słomczyn, Duszniki Zdój, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Otwock, Tomaszów Lubelski.
Hala sportowa była doskonałym sprawdzianem umiejętności technicznych zawodników. Jazda w tłumie na malej powierzchni z dużą prędkością jest trudna i wymagająca. Zdarzało się, że faworyci również zaliczali upadki, co wykluczało ich z walki o medale.
Pierwszego dnia dla wszystkich kategorii wiekowych organizatorzy przeprowadzili bieg na dystansie 100 m , oraz dla najmłodszych juniorów F i E bieg na 500 m a dla starszych biegi na punkty na odpowiednich dystansach 1500m , 2000m, 3000m Drugiego dnia dla najmłodszych kategorii wiekowych F i E były biegi na dystansie 300 m a dla pozostałych kategorii bieg na dystansie 1000 m. Zawody zakończyły biegi sztafetowe w łączonych kategoriach F z E oraz D z C. Dekoracji dokonywał obserwujący zmagania Prezes
Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich Pan Jerzy Pisarek.
A oto wyniki poszczególnych zawodników TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski: Wiktoria Lewko – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka D; dwa złote, jeden srebrny medal,
Szymon Bełz – Szkoła Podstawowa nr 3 junior D dwa złote, dwa srebrne medale,
Kamila Harbuz – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka D; jeden złoty, jeden srebrny, jeden brązowy medal,
Maciej Dubas – Szkoła Podstawowa nr 3 junior E; cztery brązowe medale,
Szymon Dziura – Szkoła Podstawowa nr 3 junior D; jeden brązowy medal,
Izabela Jarecka – Szkoła Podstawowa nr 2 juniorka D; 9m, dwa razy 13m,
Weronika Juzeluk – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka E; jeden brązowy medal, dwa razy 5 m,
Zofia Koper – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka F- 6, 8,15m,
Łukasz Rachański – Szkoła Podstawowa nr 3 junior F – szóste, dwa razy siódme miejsce.
Oprócz pamiątkowych medali, dyplomów zawodnicy otrzymywali nagrody rzeczowe za punktacje wielobojową.
W nagrodzonych pierwszych szóstkach zostali sklasyfikowani: Wiktoria Lewko – 1 m, Szymon Belz 1 m, Kamila Harbuz; 2 m, Maciej Dubas; 3 m, Weronika Juzeluk; 5m.
Zawody pokazały, że istnieje potrzeba organizowania halowych zawodów które wydłużają sezon wrotkarski oraz doskonale weryfikują umiejętności techniczne zawodników.
mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *