SPORT

WROTKARSTWO Sukcesy w Wilanowie

W dniach 10-11 października 2015 roku w Warszawie odbyły się II Międzynarodowe Halowe Zawody we Wrotkarstwie Szybkim o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów. Zawodnicy TUKS Roztocze wywalczyli 16 medali w tym 13 w biegach indywidualnych.
Do Wilanowskiej hali przyjechali ścigać się zawodnicy z Białorusi, Słowacji i reprezentacje klubów z Polski takich jak: Warszawa, Kraków, Słomczyn, Duszniki Zdój, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Otwock, Tomaszów Lubelski.
Hala sportowa była doskonałym sprawdzianem umiejętności technicznych zawodników. Jazda w tłumie na malej powierzchni z dużą prędkością jest trudna i wymagająca. Zdarzało się, że faworyci również zaliczali upadki, co wykluczało ich z walki o medale.
Pierwszego dnia dla wszystkich kategorii wiekowych organizatorzy przeprowadzili bieg na dystansie 100 m , oraz dla najmłodszych juniorów F i E bieg na 500 m a dla starszych biegi na punkty na odpowiednich dystansach 1500m , 2000m, 3000m Drugiego dnia dla najmłodszych kategorii wiekowych F i E były biegi na dystansie 300 m a dla pozostałych kategorii bieg na dystansie 1000 m. Zawody zakończyły biegi sztafetowe w łączonych kategoriach F z E oraz D z C. Dekoracji dokonywał obserwujący zmagania Prezes
Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich Pan Jerzy Pisarek.
A oto wyniki poszczególnych zawodników TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski: Wiktoria Lewko – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka D; dwa złote, jeden srebrny medal,
Szymon Bełz – Szkoła Podstawowa nr 3 junior D dwa złote, dwa srebrne medale,
Kamila Harbuz – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka D; jeden złoty, jeden srebrny, jeden brązowy medal,
Maciej Dubas – Szkoła Podstawowa nr 3 junior E; cztery brązowe medale,
Szymon Dziura – Szkoła Podstawowa nr 3 junior D; jeden brązowy medal,
Izabela Jarecka – Szkoła Podstawowa nr 2 juniorka D; 9m, dwa razy 13m,
Weronika Juzeluk – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka E; jeden brązowy medal, dwa razy 5 m,
Zofia Koper – Szkoła Podstawowa nr 3 juniorka F- 6, 8,15m,
Łukasz Rachański – Szkoła Podstawowa nr 3 junior F – szóste, dwa razy siódme miejsce.
Oprócz pamiątkowych medali, dyplomów zawodnicy otrzymywali nagrody rzeczowe za punktacje wielobojową.
W nagrodzonych pierwszych szóstkach zostali sklasyfikowani: Wiktoria Lewko – 1 m, Szymon Belz 1 m, Kamila Harbuz; 2 m, Maciej Dubas; 3 m, Weronika Juzeluk; 5m.
Zawody pokazały, że istnieje potrzeba organizowania halowych zawodów które wydłużają sezon wrotkarski oraz doskonale weryfikują umiejętności techniczne zawodników.
mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *