HREBENNE Cenna kontrabanda

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny zatrzymali transporty papierosów pochodzących z przemytu. Tym razem dwa samochody przewożące nielegalne papierosy zatrzymano na terenie pow. tomaszowskiego oraz zamojskiego.

8 lipca br., funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG w Hrebennem, w trakcie kontroli drogowej prowadzonej w Krynicach zatrzymali 39-letnią ob. Polski, która podróżował pojazdem marki Audi. W jej pojeździe ujawniono papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości 34 tys. sztuk o wartości rynkowej prawie 24 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu. Zatrzymana kobieta przyznała, iż przewożone towary są jej własnością. Przemycone papierosy, które były wcześniej skupowane od ob. Ukrainy, zamierzała sprzedać z zyskiem w głębi kraju. Osobę zatrzymano i doprowadzono do pomieszczeń służbowych Placówki SG.

Do kolejnego zatrzymania akcyzowych paserów, doszło tego samego dnia na terenie pow. zamojskiego. Tym razem funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie, zatrzymali do kontroli drogowej w m. Szczebrzeszyn, samochód osobowy marki Fiat. W pojeździe podróżowało trzech mężczyzn: dwóch Polaków oraz ob. Armenii. Funkcjonariusze również w tym przypadku, ujawnili podczas kontroli wnętrza auta, znaczne ilości wyrobów akcyzowych. W bagażniku pojazdu, znajdowało się w ponad 48 tys. szt. papierosów o wartości prawie 34 tys. zł. Również w tym przypadku, mężczyźni zostali zatrzymani a ich pojazd trafił na służbowy parking.

W sumie podczas jednego dnia prowadzonych kontroli, funkcjonariusze NOSG z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie, ujawnili i zabezpieczyli ponad 72 tys. szt. papierosów o wartości 57 tys. zł. W powyższych sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!