Info

INFO Szkolenie dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych (Zamość)

2 grudnia rozpocznie się cykl seminariów „Rak piersi – profilaktyka, diagnostyka, leczenie”, realizowany wspólnie przez AVON i  Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej w ramach kampanii AVON kontra Rak Piersi.
Szkolenia dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych odbędą się w Lesznie, Suwałkach, Ciechanowie i Zamościu.
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka piersi.
Rak piersi, najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet, rozpoznawany jest rocznie u około 18 tysięcy Polek*. Co roku umiera w Polsce na tę chorobę ponad 5500 kobiet, głównie z powodu wykrycia jej w zbyt zaawansowanym stadium. Wiedza o czynnikach ryzyka, metodach zapobiegania i wczesnego wykrywania raka piersi pozwala na zmniejszenie ryzyka jego wystąpienia i przyczynia się do wyleczenia choroby – podkreśla prof. Zbigniew Nowecki.
Najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych – dodaje.
Projekt AVON i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej jest skierowany do lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych – specjalistów, którzy na co dzień zajmują się zdrowiem kobiet i dzięki temu mogą mieć realny wpływ na zwiększenie świadomości w zakresie profilaktyki raka piersi i zachęcić je do regularnych badań. Rola lekarzy medycyny rodzinnej ma również ogromne znaczenie w procesie diagnostyki, leczenia i obserwacji pacjentek. Patronat naukowy nad cyklem objęło Polskie Towarzystwo Chirugii Onkologicznej. Podczas seminariów zostaną poruszone zagadnienia dotyczące epidemiologii, techniki badania piersi, badań profilaktycznych, diagnostyki oraz leczenia. Poszczególne bloki tematyczne poprowadzą eksperci z Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie: mgr Małgorzata Rejent, dr n. med. Jacek Piechocki, dr n.med. Agnieszka Jagiełło-Gruszweld oraz dr Roman Dubiański. Jeden z modułów poprowadzi wykładowca z miejscowego ośrodka onkologicznego, który zadba o osadzenie zdobytej wiedzy w lokalnych uwarunkowaniach.
Partnerem organizacyjnym cyklu jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Terminy i lokalizacje seminariów:
2 grudnia – Leszno, godziny 15:00 – 19:00 (14:30 początek rejestracji), Gliding Hotel, ul. Szybowników 28
9 grudnia – Suwałki, godziny 15:00 – 19:00 (14:30 początek rejestracji), Hotel Szyszko, ul. Innowacyjna 3
10 grudnia – Ciechanów, godziny 10:00 – 14:00 (9:30 początek rejestracji), Hotel Baron Ciechanów, Śląska 11
16 grudnia – Zamość, godziny 15:00 – 19:00 (14:30 początek rejestracji), Hotel Mercure Zamość Stare Miasto, ul. Kołłątaja 2/4/6.
Link do rejestracji:
https://www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersipoz/
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *