SPORT

NARCIARSTWO Sportowcy przygotowują się do sezonu

W ramach przygotowań do sezonu narciarskiego 2017/18 zawodnicy z klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski brali udział w zawodach w Szczyrbskim Plesie. Z tomaszowskiego klubu startowało dwie zawodniczki i dwóch zawodników.

Pierwszego dnia odbyły się sprinty stylem klasycznym, gdzie wszyscy zawodnicy po kwalifikacjach dostali się ćwierćfinałów. Niestety żaden ze startujących od nas zawodników nie dostał się do półfinałów. Ostatecznie zajęli następujące miejsca. Wśród kobiet: Magda Kuśmierz – 19, Ania Berezecka – 28, a wśród mężczyzn: Bartosz Głaz – 17. Jan Żółkiewski – 22. W obu kategoriach dominowali zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy, którzy przygotowują się do tegorocznych igrzysk w Pjongchang. Drugiego dnia zawodów odbyły się biegi stylem dowolnym na długich dystansach. Kobiety rywalizowały na dystansie 7,5km. Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca: Magda Kuśmierz – 26, a Ania Berezecka – 33. Natomiast mężczyźni musieli pokonać 10km. Bartosz Głaz zajął 20 miejsce, a Jan Żółkiewski – 33. Oprócz zawodników startujących przyjechało jeszcze pięciu zawodników, którzy pomagali w smarowaniu nart, a także zrobili kilka treningów na świetnie przygotowanej trasie.