NewsSPORT

NARCIARSTWO Tomaszowscy sportowcy bezkonkurencyjni

XII Puchar Roztocza w Tomaszowie Lubelskim – Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich  ieg na Igrzyska Puchar Grupy Azoty.
W dniach 21-22 stycznia 2017 roku na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zawody XII Pucharu Roztocza w biegach narciarskich w ramach  Narodowego Programu  Rozwoju  Biegów Narciarskich Bieg na Igrzysk Puchar Grupy Azoty. Zawody te stanowią jednocześnie eliminację do Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady
Młodzieży – Małopolska 2017 oraz zaliczają się do Rankingu Pucharu Polski PZN. Na starcie stanęło około 200 młodych zawodników z 22 klubów z całej Polski.
Zawody rozegrano na 1200 m pętli. Pierwszego dnia rywalizacji na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się sprinty w stylu dowolnym w kategoriach seniorów/seniorek oraz juniorów/ juniorek A, B i C na dystansie 1200 metrów. Kategorie juniorów/juniorek D biegały dystanse na 2,5 km. Drugiego dnia Pucharu Grupy Azoty w
Tomaszowie Lubelskim  odbyły się biegi na dystansach stylem klasycznym.
2941 2 MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 631 588 554 698 2471 3 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 449 406 492 534 1881. W pięknej zimowej scenerii na doskonale przygotowanych trasach mało gościnni okazali się gospodarze imprezy – zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, którzy zdecydowanie wygrali punktację drużynową zawodów; zdobywając Puchar Roztocza – 2017 i powiększając do 443 pkt. przewagę w klasyfikacji łącznej Biegu na Igrzyska.
Po czterech startach w  klasyfikacji  klubowej prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski 2941 pkt. przed MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 2471 pkt. i  MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1881 pkt.
Indywidualnie wśród zawodników z Tomaszowa najlepiej zaprezentowali się Juniorka B Monika Skinder /Gimnazjum Nr 2 Tomaszów Lubelski/ i Junior C Bartosz Cielniak /Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski /, którzy dwukrotnie zwyciężyli na swoich dystansach. Na uwagę zasługują wyniki następujących zawodników.  Junior C Dawid Ciećko  – brązowy medal w sprincie, Juniorka C Magdalena Kuśmierz; złoty medal w sprincie i srebrny w biegu na dystansie, Juniorka D Karina Probola; srebrny medal i junior D Rafał bbrązowy medal  w biegu na dystansie.
W kolejny weekend /28-29.01.2017 roku/ zawody  NPRBN Bieg na Igrzyska rozegrane zostaną w  Wiśle na Kubalonce.
Za dwa tygodnie Tomaszów będzie gościł po raz drugi z rzędu najważniejszą imprezę sezonu dla młodych biegaczy narciarskich – Mistrzostwa Polski Młodzików i Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych, czyli zawody dla zawodników z gimnazjów i szkół podstawowych.
Bezpośrednio po zmaganiach podczas drugiej edycji Pucharu Grupy Azoty Biegu na Igrzyska rozegrano zawody – 12 Puchar Roztocza 2017 – w Biegach Narciarskich Amatorów.
W zawodach wzięło udział 14 zawodników. Rywalizowano na doskonale przygotowanej 2,5 kilometrowej trasie techniką klasyczną. Dystans kobiet, to 5 km, a dla mężczyzn 7,5 km. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Korkosz z Tomaszowa Lubelskiego, przed Dorotą Stokfisz z Rabinówki oraz  Krystyną Kołcun z Tomaszowa Lubelskiego. Kategorię mężczyzn wygrał Damian Ciborowski z Jasła. Drugi był Paweł Filip z Lublina, a na trzecim miejscu zawody ukończył Ryszard Koprowski z Tomaszowa Lubelskiego. Zawodnicy, którzy ukończyli biegi w pierwszych trójkach zostali nagrodzeni pucharami, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.