Stowarzyszenie Folkowisko z nagrodą „Teraz Polska” !

Do długiej już listy nagród jakie zebrało Stowarzyszenie Folkowisko i jego członkowie, na której są już takie prestiżowe wyróżnienia jak:  EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe, doroczna nagroda Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za lokalne inicjatywy kulturalne czy Statuetka Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji.  Właśnie dopisaliśmy nagrodę „Teraz Polska” za promocję naszej kultury tradycyjnej na arenie międzynarodowej . Podczas uroczystej gali zorganizowanej w ambasadzie RP w Dublinie dyrektor Festiwalu Folkowisko  Marcin Piotrowski odebrał statuetkę „Wybitny Polak” w kategorii „Młody Polak” z rąk przybyłego do Irlandii Szef Gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Sekretarza Stanu Adama Kwiatkowskiego, Ambasadora RP w Irlandii Ryszarda Sarkowicza i Prezesa Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska Krzysztofa Przybyła.

Oto jak kapituła nagrody “Wybitny Polak” charakteryzuje na swoich stronach członka naszego stowarzyszenia:

Marcin Piotrowski – Na co dzień udowadnia, że w małych miejscowościach można robić wielkie rzeczy. Człowiek z pasją, niespożytą energią i charyzmą. Wykazuje olbrzymią determinację do pozytywnego zmieniania otoczenia. Animator kultury i społecznik, członek-założyciel dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko (Polska) i Polish Irish Association (Irlandia). Właściciel ośrodka Chutor Gorajec (Polska).

gala-wybitny-polak-3

Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania historyk regionalista. Organizator i dyrektor festiwali, koordynator kampanii społecznych i współpracy międzynarodowej pomiędzy organizacjami z Polski, Irlandii i Ukrainy. Jego terenem działania jest głównie prowincja, tereny defaworyzowane (małe miasteczka i wieś). Swoje życie dzieli pomiędzy Polskę i Irlandię, w obu krajach równolegle prowadząc działalność społeczną i kulturalną.

Polecamy film z Folkowiska 2016!

 

gala-wybitny-polak-4 ambasador-rp-sarkowicz-ministerw-kancelarii-prezydenta-rp-krzysztof-przybyl-prezes-fundacji-polskiego-godla-promocyjnego-teraz-polska-i-marcin-piotrowski-z-synami gala-wybitny-polak-10

info. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!