TARNAWATKA Pies doprowadził do złodziei

Włamali się do zakładu stolarskiego i ukradli sprzęt znajdujący się w środku. Mowa o czterech młodych mężczyznach w wieku 19-20-lat. Pomysł kradzieży zrodził podczas wspólnego grilla. Powiadomieni o włamaniu policjanci szybko ustalili sprawców. W działaniach funkcjonariuszy brał udział pies policyjny, który doprowadził do złodziei.

Czterech młodych mężczyzn urządziło sobie grilla na peryferiach swojej miejscowości, kiedy jeden z nich zaproponował, żeby coś zrobili. Tym sposobem znaleźli się około 150 metrów od miejsca grillowania na terenie tartaku. Podczas „spaceru” włamali się do kotłowni skąd zabrali gaśnicę, następnie jeden z mężczyzn wybił szybę w hali produkcyjnej, do której weszli i stamtąd zabrali elektryczne i ręczne nożyce do cięcia blach, płaskie klucze, wiertła. Po czym wrócili na miejsce grillowania. Gaśnica okazała się za ciężka w niesieniu i dlatego tez porzucili ją w drodze powrotnej. Dzięki pracy Policjantów z wydziału kryminalnego sprawcy szybko zostali ujęci a skradzione mienie odzyskane. Duży udział w odnalezieniu złodziei, mieszkańców gm. Tarnawatka, miał pies służbowy ze swoim przewodnikiem, który szybko podjął trop i doprowadził policjantów do miejsca, w którym mężczyźni imprezowali.

Młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 20 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy Policji w Tomaszowie Lubelskim, gdzie zostały przedstawione im zarzuty za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności, ale o tym zdecyduje już Sąd.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!