TOMASZÓW Podziękowania za zatrzymanie pijanego kierowcy

Niezwykłą czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się młody mężczyzna, który jadąc z Józefowa zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Po zatrzymaniu kierującego pojazdem marki opel wezwał policję. Siedzący za kierownicą 38-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Komendant podziękował mieszkańcowi Tomaszowa Lub. za postawę godna naśladowania.
O zdarzeniu informowaliśmy 21 grudnia tego roku, dzisiaj I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek wręczył modemu mężczyźnie kamizelkę odblaskową, odblaski oraz dyplom wyrażając tym samym podziękowanie i wyrazy uznania. Bez wątpliwości wzorowa postawa obywatelska pomogła w działaniach tomaszowskiej policji oraz doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Komendant przyznał, że postawa mieszkańca Tomaszowa świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej służbie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że takie zachowanie  będzie wzorem do naśladowania dla innych.
Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
mat. KPP w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!