Lubycza KrólewskaNa sygnale

LUBYCZA KRÓLEWSKA Kontrabanda w taksówce

Tomaszowscy policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek około 1300 paczek przemyconych z Ukrainy papierosów.
Ten nielegalny towar był przewożony taksówką przez 48-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta straciła już kontrabandę. Do dodatkowo za kurs taksówkarzowi musiała zapłacić przeszło 500 zł. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna.

Do zatrzymania doszło dzisiaj w nocy w miejscowości Lubycza Królewska. Funkcjonariusze zajmujący się m. in. zwalczaniem przestępczości gospodarczej, mieli informację, iż w taksówce o „obcych” numerach rejestracyjnych będzie przewożona akcyza. O godzinie 23:30 w Lubyczy Królewskiej doszło do zatrzymania taksówki.
W środku pojazdu policjanci ujawnili papierosy różnych marek bez polskich oznaczeń akcyzy. Właścicielką kontrabandy okazała się 48-letnia obywatelka Ukrainy, która po papierosy przejechała przeszło 180 kilometrów ze świętokrzyskiego, wynajętą taksówką.
Kierowca nie zdawał sobie sprawy z tego jaki towar wiezie. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 21 tysięcy złotych. Zatrzymana 48-latka odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego. Za ten czyn ustawa przewiduje karę grzywny i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.
mat. KPP TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *