RachanieSPORT

SPORT Powiat świętował na sportowo. Rachanie na podium

24 lipca 2016 na obiektach sportowych w Telatynie miało miejsce tradycyjne już widowisko sportowe.
Do rywalizacji w ramach XVIII Powiatowego Święta Sportu LZS stanęło 11 drużyn reprezentujących poszczególne gminy. Faworytem okazała się reprezentacja gminy Rachanie. Zawodnicy uzyskali 315 punktów i zdobyli I miejsce, plasując się przed Tomaszowem Lubelskim i Telatynem. Dalej znalazły się gminy: Tyszowce, Ulhówek, Łaszczów, Bełżec, Jarczów, Krynice, Susiec, Lubycza Królewska. Jak co roku reprezentanci gminy Rachanie w kolejnych konkurencjach zajmowali czołowe miejsca. Odnosili sukcesy w konkurencjach indywidualnych; Katarzyna Klimczuk – III miejsce w biegu na 2 okrążenia, Kamila Chudyga – II miejsce w rzucie lotką do tarczy, Konrad Łyczko – I miejsce w rzucie lotką do tarczy, Radosław Miedziak – II miejsce w rzucie lotką do tarczy, Artur Chudyga – II miejsce w konkursie siłacza- wyciskanie odważnika 17,5 kg kat. wagowa do 85 kg, Krzysztof Maliborski – I miejsce w konkursie siłacza – wyciskanie odważnika kat. wagowa powyżej 85 kg, Szymon Rajtak – I miejsce w konkurencji przerzucanie opony traktorowej. Sukcesem zakończyły się występy drużynowe; piłka nożna mężczyzn – I miejsce, piłka nożna kobiet – IV miejsce, piłka siatkowa mężczyzn – IV miejsce, piłka siatkowa kobiet – I miejsce, przeciąganie liny kobiet – I miejsce, przeciąganie liny mężczyzn – I miejsce, przenoszenie worków z piaskiem – I miejsce, trójbój władz samorządowych – II miejsce.
Cztery najlepsze drużyny przygotują reprezentację powiatu do igrzysk na szczeblu wojewódzkim, które w tym roku odbędą się 31 lipca w Wierzbicy.
Pozycja gminy Rachanie i zawodników tej gminy w zawodach sportowych, zarówno na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim, od lat jest ugruntowana. Co roku przedstawiciele gminy cieszą się z wysokich lokat gminy. Za całokształt pracy w kierunku rozwijania ducha sportowej rywalizacji wśród mieszkańców gminy Rachanie nagrodzono Romana Miedziaka – wójta gminy Rachanie oraz Bogusława Piłata – wieloletniego działacza na rzecz sportu, nauczyciela wychowania fizycznego gimnazjum w Rachaniach. Otrzymali Medal „70 lat LZS”.

Joanna Piłat

 

115_6353 115_6355 115_6360

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *