TOMASZÓW Apel Jedyneczki ,,Na majowej łące”

Tradycją Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim są Apele Jedyneczki.

W miesiącu maju odbyły się dwa apele pt. ,,Na majowej łące”.

W budynku B w dniu 24.05.2019r. zaprezentowały się dzieci sześcioletnie z grupy I Muchomorki przygotowane przez panie Annę Łój oraz Katarzynę Wojciechowską. Na łące pojawiły się kwiaty, muchy, pszczółki, bąk, motylki, biedronki, żabki, bocian. Przedszkolna sala zamieniła się w majową łąką na której ukazały się na upiętych materiałach kolorowe, kwiaty, trawa, słoneczko, chmurki, motyle oraz biedronki. Podczas przedstawienia wystąpiła kwiatowa orkiestra dzieci zaprezentowały taniec żabek oraz owadów.

W budynku A w dniu 31.05.2019r. zaprezentowały się dzieci trzyletnie z grupy XI Słoneczka przygotowane przez panie Magdalenę Zielińską i Magdalenę Krech. Tutaj na łące pojawiły się biedronki, świerszcz grający na skrzypcach, motylki, rumianek, kaczeniec, mlecz, stokrotka, mak, żabki, pszczółki oraz bocian. W przedstawieniu wzięli udział również rodzice pani Renta Krzaczkowska, która wcieliła się w postać biedronki i pan Marcin Radecki który wystąpił jako żabka.

Dzieci oglądające przedstawienie wchodząc na korytarz, miały wrażenie, że znajdują się na kolorowej łące – to przez wiszący pomarańczowy materiał na którym wisiało uśmiechnięte słońce z opaską z kolorowych kwiatów między promieniami i zielony udrapowany materiały na którym pojawiło się duże drzewo z biało-różowymi kwiatami. Na scenie znajdował się również staw w którym skryły się żabki przed bocianem. W obu przedstawieniach dużym walorem była muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miał też taniec i śpiew piosenek, który spotkał się z dużym entuzjazmem dzieci oglądających przedstawienia. Podczas obu Apeli dzieci zaprezentowały piosenkę w języku angielskim przygotowaną przez panią Aleksandrę Pisarczyk. Występy w wykonaniu przedszkolaków stały na bardzo wysokim poziomie. Widać było, że zarówno dzieci jak i nauczycielki włożyły w te projekty wiele pracy. Perfekcyjne przygotowanie scenografii i kostiumów w połączeniu z zaangażowaniem najmłodszych dało oszałamiające efekty. Każdy rodzic widząc swoje dziecko na scenie musiał poczuć wielka dumę a każda grupa przedszkolna pokazała coś wyjątkowego. Na zakończenie apeli zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursach plastycznym ,,Na kartkę stroik lub ozdobę wielkanocną”, konkursie matematycznym ,,Już liczę” oraz konkursie czytelniczym ,,Pięknie czytam” zorganizowanych przez nasze przedszkole. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy. Dziękujemy rodzicom pani Renacie Krzaczkowskiej i panu Marcinowi Radeckiemu za udział w Apelu Jedyneczki za poświęcony czas i współpracę.

Magdalena Zielińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.