Co gdzie kiedy ?Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Dzień wiedzy na temat autyzmu

W czwartek 7 kwietnia 2016 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim organizuje „Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu”.
Jest to impreza o zasięgu powiatowym skierowana do rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi z autyzmem oraz przedstawicieli samorządu, którzy decydują o prawnych aspektach tej pracy.
W poprzednim roku zorganizowano w Tomaszowie po raz pierwszy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.
Zainteresowanie konferencją, która odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego było olbrzymie. Okazało się, że zainteresowanie problemem autyzmu i jak mały jest dostęp do informacji o metodach pracy z dziećmi z autyzmem i nowych formach terapii jest znikomy.
W naszym rejonie coraz więcej rodzin boryka się z wychowaniem dziecka z autyzmem.
Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu” odbędzie się 7 kwietnia 2016 roku i tradycyjnie będzie połączony z konferencją, tym razem poświeconą komunikowaniu się dziecka z autyzmem.
W tym dniu zaplanowano także otwarcie Punktu Konsultacyjno-Doradczego dla Dzieci z Autyzmem, który prowadziło będzie Stowarzyszenie „Samarytanin” wspierające działalność SOSW.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY”
9,00-11,00 – happening na Rynku Miejskim (akcja informacyjna skierowana do mieszkańców miasta)
10,00 – uroczyste rozpoczęcie, przemarsz ulicami miasta do budynku Starostwa Powiatowego
11,00- 13,30 – konferencja „Komunikować się, to nie znaczyć mówić”
11,00 -11,15 – powitanie – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – Roman Kania
11,15 – 12,00 – wykład „Zaburzenia rozwoju kompetencji komunikacyjnych u dzieci ze spektrum autyzmu” – Barbara Tomala-Chudzik (pedagog specjalny, logopeda)
12,00 – 12,30 – przerwa kawowa
12,30 – 13,15 – wykład „Wspieranie komunikacji dzieci z autyzmem poprzez wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się” – Agnieszka Pilch (wicedyrektor Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu i członek Stowarzyszenia „Mówić bez słów”)
13,15 – 13,30 – panel dyskusyjny, zakończenie konferencji
13,30-14,30 – przerwa obiadowa (zaproszeni goście)
14,30 – 16,30 – otwarcie Punktu Konsultacyjno Doradczego dla Dzieci z Autyzmem (wspólne przedsięwzięcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski „Samarytanin”
– powitanie
– prezentacja multimedialna
– prezentacja artystyczna w wykonanie uczniów SOSW
– uroczyste otwarcie Punktu Konsultacyjno- Doradczego dla Dzieci z Autyzmem
– wykład „Wczesne wspomaganie rozwoju u dziecka z autyzmem. Rola i znaczenie diagnozy i oddziaływań w pierwszych latach życia dziecka.” – Jadwiga Laliczyńska-Babczyk
– panel dyskusyjny.
Redakcj@

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *