TOMASZÓW Wtargnął na jezdnię, miał ponad 2 promile

Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala 41-latek, który wtargnął na jezdnię wprost pod jadące volvo. Kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast pieszy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.

Do potrącenia pieszego doszło w piątek po godzinie 21 na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że 28-latek z Łaszczowa kierując volvo potrącił mężczyznę, który kilkadziesiąt metrów przed przejściem dla pieszych nagle wszedł na jezdnię. Kierujący widząc go na drodze podjął próbę hamowania, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. 41-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy, natomiast pieszy miał ponad 2 promile w organizmie.

Osoby piesze zobowiązane są do korzystania z przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że próba przejścia przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym może mieć tragiczne skutki. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego są również odblaski, które niejednokrotnie już ratowały życie pieszego. Każdy z nas ma wpływ na swoje bezpieczeństwo. Nosząc odblaski i stosując się do przepisów ruchu drogowego zmniejszamy ryzyko wystąpienia wypadku.

starszy aspirant Agnieszka Leszek

One thought on “TOMASZÓW Wtargnął na jezdnię, miał ponad 2 promile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.