ULHÓWEK Rowerzysta z promilami

Policjanci z posterunku w Ulhówku zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego rowerzystę, który w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi 2 500 złotych grzywny, a za niestosowanie się do wyroku sądu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci z Posterunku Policji w Ulhówku zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego rowerzystę. 52-letni kierujący jednośladem jechał ulicą Tomaszowską w miejscowości Ulhówek mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować jednośladem. Mężczyzna nie po raz pierwszy został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, za co na swoim koncie ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Mieszkaniec gminy Ulhówek za swoje przewinienia wkrótce ponownie odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem za co grozi kara 2 500 złotych. Natomiast niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.