WROTKARSTWO Pełnia sezonu w jeździe szybkiej

Zawodnicy  jazdy  szybkiej na  wrotkach weszli w  główny okres  startowy.  

Jeszcze  tydzień  temu 26/27.05.2018  zawodnicy rywalizowali  w 3- cim Pucharze  Roztocza – Otwartych Mistrzostwach  Województwa  Lubelskiego na torze RSS Arena Roztocze  w Tomaszowie  Lubelskim,   a podczas  minionego weekendu 02/03.06.2018 roku wzięli udział w  Torowych Mistrzostwach Polski , które odbyły się na torze  wrotkarskim w  Dusznikach Zdrój.  Łącznie  zawodnicy TUKS Roztocze w  Torowych Mistrzostwach Polski  w Dusznikach zdobyli  25 medali w klasyfikacjach mistrzostw Polski. Najlepiej wypadli multimedaliści: Jan Żółkiewski w kategorii  junior / 3 złote  i 1 srebrny/, Magdalena Kuśmierz  w juniorkach / 3 srebrne i 2 brązowe/, Szymon Bełz / 2 złote  i 2 brązowe/ i Damian Muca  w kategorii młodzik  / 3 złote  i dwa  brązowe medale/.  Już w niedługim czasie w  dniach  16/17.06.2018 roku  zawodnicy z  całej Polski rywalizować  będą  w  Ulicznych Mistrzostwach Polski , które odbędę  się  na  torze  ulicznym znajdującym się na  stadionie OSiR Tomasovia w  Tomaszowie  Lubelski. Zawody te ostatecznie  zdecydują o powołaniu reprezentacji Polski , a  tym samym  o udziale  zawodników  w  Mistrzostwach Świata w Heerde /Holandia 01-08.08.2018 r. / i  Mistrzostwach  Europy w  Oostende / Belgia 13-23.08.2018 r./    Więcej  informacji  www.tuksroztocze.or.pl

Zawodnicy reprezentujący TUKS Roztocze  podczas  Torowych Mistrzostw Polski uzyskali następujące  wyniki:

Seniorzy/ Seniorki

Tomasz Krawczyk – 10 miejsce w sprincie na 500 m, 9 miejsce w biegu na eliminacje na 10 000 m, 11 miejsce w sprincie na 1000 m, 10 miejsce w biegu na punkty na 5000 m.

Młodzieżowcy

Jan Żółkiewskizłoty medal w sprincie na 500 m, srebrny medal w biegu na eliminacje na 10 000 m, złoty medal w sprincie na 1000 m, złoty medal w biegu na punkty na 5000 m oraz 4 miejsce w sztafecie amerykańskiej.

Magdalena Kuśmierz   brązowy medal w sprincie na 500 m, srebrny medal w biegu na eliminacje na 10 000 m, brązowy medal w sprincie na 1000 m, srebrny medal w biegu na punkty na 5000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Emil Pleskaczbrązowy medal w sprincie na 500 m, 4 miejsce w biegu na eliminacje na 10 000 m, 4 miejsce w sprincie na 1000 m, 4 miejsce w biegu na punkty na 5000 m oraz 4 miejsce w sztafecie amerykańskiej.

Katarzyna Sendecka – 4 miejsce w sprincie na 500 m, 4 miejsce w biegu na eliminacje na 10 000 m, 5 miejsce w sprincie na 1000 m, 4 miejsce w biegu na punkty na 5000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Dawid Ciećko – 8 miejsce w sprincie na 500 m, 7 miejsce w biegu na eliminacje na 10 000 m, 7 miejsce w sprincie na 1000 m, 7 miejsce w biegu na punkty na 5000 m oraz 4 miejsce w sztafecie amerykańskiej.

Juniorzy B / Juniorki B

Jakub Ferenc – 4 miejsce w sprincie na 500 m, brązowy medal w biegu na eliminacje na 5 000 m, 9 miejsce w sprincie na 1000 m, srebrny medal w biegu na punkty na 5000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Michał Gumieniak – 8 miejsce w sprincie na 500 m,  7 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 8 miejsce w sprincie na 1000 m, 8 miejsce w biegu na punkty na 5000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Bartosz Cielniak – 17 miejsce w sprincie na 500 m,  4 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 7 miejsce w sprincie na 1000 m, 4 miejsce w biegu na punkty na 5000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Weronika Nieścior  – 6 miejsce w sprincie na 500 m, 5 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 5 miejsce w sprincie na 1000 m, 4 miejsce w biegu na punkty na 5000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Anna Berezecka – 11 miejsce w sprincie na 500 m, 11 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 8 miejsce w sprincie na 1000 m, 12 miejsce w biegu na punkty na 5000 m.

Natalia Kowalczuk – 15 miejsce w sprincie na 500 m, 21 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 14 miejsce w sprincie na 1000 m, 13 miejsce w biegu na punkty na 5000 m.

Jakub Juzeluk – 5 miejsce w sprincie na 500 m, 9 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 10 miejsce w sprincie na 1000 m, 11 miejsce w biegu na punkty na 5000 m.

Kadeci / Kadetki

Szymon Bełz – 4 miejsce w sprincie na 300 m, brązowy medal w biegu na eliminacje na 5 000 m, złoty medal w sprincie na 500 m, brązowy medal w biegu na punkty na 3000 m oraz złoty medal w sztafecie amerykańskiej.

Maciej Dubas – 6 miejsce w sprincie na 300 m, 5 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 5 miejsce w sprincie na 500 m, 4 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz złoty medal w sztafecie amerykańskiej.

Emil Koper – 9 miejsce w sprincie na 300 m, 13 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 13 miejsce w sprincie na 500 m, 8 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz złoty medal w sztafecie amerykańskiej.

Bartłomiej Podborny – 11 miejsce w sprincie na 300 m, 12 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 12 miejsce w sprincie na 500 m, 10 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Wojciech Nieścior – 17 miejsce w sprincie na 300 m, 172 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 18 miejsce w sprincie na 500 m, 16 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Kajetan Kulczyński – 11 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 20 miejsce w sprincie na 500 m, 17 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Wiktoria Lewko – 6 miejsce w sprincie na 300 m, 9 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 8 miejsce w sprincie na 500 m, 8 miejsce w biegu na punkty na 3000 m.

Kamila Harbuz – 8 miejsce w sprincie na 300 m, 7 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 11 miejsce w sprincie na 500 m, 7 miejsce w biegu na punkty na 3000 m.

Izabela Jarecka – 10 miejsce w sprincie na 300 m, 10 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 9 miejsce w sprincie na 500 m, 11 miejsce w biegu na punkty na 3000 m.

Karolina Kuć  – 31 miejsce w sprincie na 300 m, 11 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m,   16 miejsce w sprincie na 500 m, 14 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz brązowy medal w sztafecie amerykańskiej.

Hanna Piwowarczyk – 18 miejsce w sprincie na 300 m, 13 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m,   18 miejsce w sprincie na 500 m, 12 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz brązowy medal w sztafecie amerykańskiej.

Martyna Więcławek – 26 miejsce w sprincie na 300 m, 15 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 24 miejsce w sprincie na 500 m, ? miejsce w biegu na punkty na 3000 m.

Kamila Surmacz – 24 miejsce w sprincie na 300 m, 17 miejsce w biegu na eliminacje na 5 000 m, 26 miejsce w sprincie na 500 m, 25 miejsce w biegu na punkty na 3000 m oraz brązowy medal w sztafecie amerykańskiej.

Młodzicy / Młodziczki

Damian Muca złoty medal w sprincie na 300 m, złoty medal w biegu na eliminacje na 3 000 m, brązowy medal w sprincie na 500 m, brązowy medal w biegu na punkty na 2000 m oraz złoty medal w sztafecie amerykańskiej.

Michał Nizio  – 5 miejsce w sprincie na 300 m, brązowy medal w biegu na eliminacje na 3 000 m, 54 miejsce w sprincie na 500 m, 6 miejsce w biegu na punkty na 2000 m oraz złoty medal w sztafecie amerykańskiej.

Antoni Żółkiewski  – 7 miejsce w sprincie na 300 m, 5 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 6 miejsce w sprincie na 500 m, 5 miejsce w biegu na punkty na 2000 m.

Filip Myszkowski – 6 miejsce w sprincie na 300 m, 7 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 7 miejsce w sprincie na 500 m, 8 miejsce w biegu na punkty na 2000 m.

Szymon Niewczas – 8 miejsce w sprincie na 300 m, 6 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 9 miejsce w sprincie na 500 m, 7 miejsce w biegu na punkty na 2000 m oraz złoty medal w sztafecie amerykańskiej.

Weronika Juzeluk  – 9 miejsce w sprincie na 300 m, 6 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 10 miejsce w sprincie na 500 m, 9 miejsce w biegu na punkty na 2000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Weronika Łysko – 16 miejsce w sprincie na 300 m, 12 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 16 miejsce w sprincie na 500 m, 16 miejsce w biegu na punkty na 2000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Sandra Kawka – 19 miejsce w sprincie na 300 m, 15 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 23 miejsce w sprincie na 500 m, 18 miejsce w biegu na punkty na 2000 m oraz srebrny medal w sztafecie amerykańskiej.

Hanna Dworzycka – 20 miejsce w sprincie na 300 m, 19 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 21 miejsce w sprincie na 500 m, 20 miejsce w biegu na punkty na 2000 m.

Jagoda Hałasa – 27 miejsce w sprincie na 300 m, 20 miejsce w biegu na eliminacje na 3 000 m, 25 miejsce w sprincie na 500 m, 19 miejsce w biegu na punkty na 2000 m.

mat. prasowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!